İptal İade Koşulları

İADE VE DEĞİŞİM

İade ve değişim işlemleriniz için lütfen bize WhatsApp hattımızdan ulaşın.
0850 441 48 27
Genel
Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. Satın alınan ürünün ulaştırılması imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeple oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; yırtılmış, lekeli vb hasarlı ve ayıplı mal kategorisine girmekte teslim alındıktan sonra mal/hizmeti korumak zorundadır. Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

İade Şartları:

İade edilecek ürün, ürün etiketi kopartılmamış olup, teslim alınan şeffaf koruma poşeti ve orijinal paketi/ kutusu ile geri gönderilmelidir. Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. *Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.
Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir. İadesi onaylanan ürünlerin bedelleri en kısa sürede tarafınıza ödenir.

İade ve değişmlerde kargo ücreti alıcıya aittir.
(Ürünün satıcı firmadan alıcıya gönderim ücreti.
Ürünün alıcıdan iade ve değişim nedeni ile satıcıya tekrar gönderim ücreti.)

Değişim:

www.markisaksesuar.com
Adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin değişiminin yapılabilmesi için kullanılmamış ve eksiksiz olması şartıyla değişim süresi teslimat tarihinden itibaren 14 gündür.
KARGO ÜCRETİ TARAFIMIZCA KARŞILANACAK GÖNDERİLERDE YURTİÇİ KARGO ŞUBESİNE GİTTİĞİNİZDE KARŞI ÖDEME KODUNU PAYLAŞARAK DEĞİŞİMLERİNİZİN GÖNDERİMİNİ SAĞLAYABİLİRSİNİZ.
Değişim sağlanan üründe, alıcı kaynaklı olarak ikinci bir kez değişim-iade işlemi sağlanamamaktadır.
Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından yüksek ise kalan tutar KAPIDA ÖDEME olarak size yansıtılacaktır.

İade ve değişimlerde kargo ücreti alıcıya aittir.
(Ürünün satıcı firmadan alıcıya gönderim ücreti.
Ürünün alıcıdan iade ve değişim nedeni ile satıcıya tekrar gönderim ücreti.)

Konu hakkında detaylı bilgi almak için: 0850 441 48 27

Şirket Bilgileri:
Markis Butik ve Aksesuar

Çilesiz Mah. Bülent Erkuş Sk. A Blok No: 3\1 İç Kapı No:35 Yeşilyurt\Malatya

info@markisaksesuar.com
0850 441 48 27